Lora este una dintre cele mai îndrăgite cântărețe de la noi și, la 40 de ani, aceasta continuă să fie într-o formă de invidiat. Cum reușește? Ei bine, a dezvăluit chiar ea, în cadrul unui interviu.
Lora a mărturisit că nu ține dietă niciodată, însă este mereu atentă la consumul de dulciuri, iar uneori apelează la un truc simplu, și anume ia o pastilă de crom.
”Nu am o dietă! Mănânc orice, doar să nu fiu intolerantă sau alergică la chestia aia. Mănânc dulce, dar rar pentru că atunci când simți nevoia de dulce e o carență de crom, iar eu îmi iau suplimente. Dacă iei câte o pastiluță de crom îți dispare pofta de dulce, că de fapt lipsește ceva. Mi-am învățat corpul practic, m-am înconjurat de oameni care știu”, a povestit Lora pentru Spynews.ro.
De asemenea, artista a dezvăluit și ce mănâncă într-o zi obișnuită.
”Dimineața mănânc ouă sau omletă cu legume, la prânz mănânc o supă și pește, legume sau pui cu legume, îmi place să am o supă pe zi măcar. Seara încerc să mănânc la o oră cât mai ok, dar se întâmplă să mănânc și la 10-11, dar am grijă de mănânc, mănânc pește, depinde. Între mese încerc să mănânc un măr sau un alt fruct”, a mai zis ea, recunoscând, de asemenea, că uneori mai face mișcare acasă.
Credit foto: Facebook

